1971. aastal alustati Aafrikas projektiga, mille eesmärk oli säilitada ning taastada Aafrika rahvameditsiini ravimeetodid. 14 aasta jooksul otsiti üles paljude Aafrika riikide parimad rahvaravitsejad. Eesmärgiks oli leida looduslikke alternatiive Euroopa ja Ameerika ravimifirmade sünteetilistele ravimitele ning seeläbi võidelda Aafrikat piinavate epideemiatega. Leitud ravitsejatel paluti omavahel kohtuda ja suhelda ning koostöös luua sobivad taimsed segud AIDSi, hepatiidi, diabeedi, malaaria jt haiguste raviks.
1989. aastal avati Senegalis uurimiskeskus nimega CEMETRA, mis tegeleb ravitsejate poolt loodud ravimite uurimise, testimise ja tootmisega. Keskuse tänaseks kõige kaugemale jõudnud ravimiprojekt on AIDSi ravim METRAF-AIDS, mille laboratoorne testimine viidi läbi Institute Pasteur 'is Pariisis ning mitmetes USA nimekates ülikoolides. Kliinilised testid toimusid samade institutsioonide järelvalve all Aafrikas. Tulemused olid hämmastavad - METRAF-AIDS oli raviomadustelt igati võrreldav sünteetiliste antiretroviirusravimitega, kuid sellel polnud ühtegi sünteetiliste ravimite negatiivset kõrvaltoimet. Aafrika ravitsejate selgitus oli lihtne: "Loodus annab haiguse, loodus oskab seda ka ära võtta."
Tänaseks on CEMETRA ravitsejad välja töötanud ka mitmeid teisi katsejärgus olevaid loodusravimeid sh. diabeedi ja hepatiidi raviks.
Kogu projekti veab eest Erick Gbodossou, Euroopas meditsiinidoktori kraadi saanud kuid oma elu Aafrika rahvameditsiini taastamisele pühendanud sotsiaalne ettevõtja.
Kui paljusid eestlasi vaevatest haigustest saaks globaalsete ravimifirmade sünteetilise toodangu asemel ravida looduslike preparaatidega, kui meie esivanemate ravitsemisteadmised oleksid kokkukogutud ja taaskord kasutusse võetud?
Lisalugemist:
http://www.health-e.org.za/news/article.php?uid=20020726
12.7.06
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar